Mapa webu


Stránky bez zařazení

  • Všechny stránky jsou přiřazeny


Úvod


Petra Kolínová se narodila roku 1953 v Praze. Vystudovala obor skleněná bižuterie na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě. 

Po ukončení studia nastoupila jako restaurátorka v pražské dílně na restaurování gobelínů. V letech 1974 – 1980 absolvovala pod vedením profesora B. Felcmana obor textilního výtvarnictví na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (VŠUP). 

Poté pracovala opět jako restaurátorka, svou specializací se tentokrát zaměřila na restaurování historických textilií, zejména perských koberců. Od 80. let realizuje Petra Kolínová tapiserie ve veřejných budovách. 

Za její tvorbou se můžete vydat do Děčína, Ústí nad Labem a Rožnova pod Radhoštěm. Dodnes nachází uplatnění v oblasti textilní miniatury, zabývá se i uměleckým zpracováním skla, kdy především používá techniku spékání skla (fusing) a vytváří převážně skleněné objekty, zrcadla a mísy. 

Petra Kolínová se účastnila mnoha výstav a také pořádala řadu výstav vlastních, ponejvíc věnovaných tématice tapiserie.


Petra Kolinova was born in 1953 in Prague. She studied The High School of Applied Arts for Glassmaking in Železný Brod.

After finishing her studies, she continued as a restorer in Prague gobelin workshop.

Between years 1974-1980 she graduated under supervision of professor B.Felcman in textile arts on Academy of Arts in Prague. 

Then she again worked as a restorer, with main focus on restoring historical tapestries, predominantely persian carpets. 

Till this day she has been working on tapestry miniatures, large tapestries and also glass fusing, creating bowls, mirrors and objects. 

She attended many exhibitions and also hosted a few of her own, mostly focused on tapestries.

Novinky

Kurz tkaní tapisérií
vloženo 19. 01. 2017

Přijměte pozvání na kurz tkaní tapisérií. Cílem je zvládnutí ručního tkaní tapiserií na malém rámu. Každý účastník kurzu získá základní dovednosti ručního tkaní, aby po absolvování kurzu sám dokázal (podle vlastního návrhu nebo podle cizí předlohy) utkat malý jednoduchý goblén či koberec. 

Kurz probíhá v termínech od 4.2. do 5.2. (10:00 až 15:30) a od 8.3. do 29.3. (17:30 až 20:15).

Více informací na odkazu http://www.acz-kurzy.cz/tvurci-kurzy/kurz-tkani-tapiserii.

Kurz tkaní tapisérií
vloženo 16. 08. 2014

V listopadu se můžete zúčastnit kurzu tkaní tapisérií (odkaz zde). Cílem kurzu je zvládnutí ručního tkaní tapiserií na malém rámu. Každý účastník kurzu získá základní dovednosti ručního tkaní, aby po absolvování kurzu sám dokázal (podle vlastního návrhu nebo podle cizí předlohy) utkat malý jednoduchý goblén či koberec.
Reportáž z vernisáže
vloženo 13. 08. 2014

Ve videoarchivu (odkaz zde) města Jindřichův Hradec byla zveřejněna reportáž z vernisáže výstavy miniatur Petry Kolínové v Domě Gobelínů.
Výstava textilních miniatur
vloženo 10. 08. 2014

Do 21. 9. probíhá v Domě gobelínů v Jindřichově Hradci výstava textilních miniatur Petry Kolínové (odkaz zde).